Интер победи Фиорентина с 2:1 след продължения (1:1 в редовното

...

Интер оцеля срещу Фиорентина и се класира на четвъртфиналите за Купата на Италия

Интер победи Фиорентина с 2:1 след продължения (1:1 в постоянното време) и се класира за четвъртфиналите на шампионата за Купата на Италия. Гостите откриха резултата на извънредно оспорвания дуел на " Артемио Франки " във Флоренция след попадение от дузпа на Артуро Видал. Фиорентина обаче отвърна на удара четвърт час след почивката и в 57-ата минута Кристиан Куаме.

До края на мача и Интер, и Фиорентина можеха да стигнат до успеха, само че Алексис Санчес в 80-ата и Джакомо Бонавентура в 83-та не съумяха да вкарат при страхотни положения.

В продълженията Интер се регистрира с подобрите шансове, само че Алексис Санчес и Кристиан Ериксен се разминаха с гола в 102-ата и 105-ата минута. Ромелу Лукаку също не съумя да вкара в 117-ата минута, само че една преди края се възползва от центриране на Барела и донесе успеха на отбора си с глава.

На четвъртфиналите Интер ще срещне градския си противник Милан, победил Торино с 1:0 нощес.
Източник: fakti.bg