Интер обърна Удинезе като гост с 2:1 в 31-вия кръг

...

Интер обърна Удинезе с гол в добавеното време

Интер обърна Удинезе като посетител с 2:1 в 31-вия кръг на италианската Серия А. Така нерадзурите не престават по график към шампионската купа. Тимът на Симоне Индзаги има 82 точки, 14 повече от втория. Интер може да завоюва купата точно в градското дерби с Милан на 22 април.

Лазар Самарджич даде задатък на Удинезе в 40-ата минута и този резултат се резервира до почивката. Това беше първият прецизен удар в дуела за домакините. Преди това вратарят Окойе извади шутове на Бенажемн Павар и Хакан Чалханоглу.

Малко след почивката Интер прати топката в мрежата. Голът на Карлос Аугусто обаче беше анулиран от ВАР поради засада. Чалханоглу изравни за 1:1, откакто беше прецизен от дузпа в 55-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушаване на Окойе против Лаутаро Мартинес.

Обратът стана факт в добавеното време, когато Давиде Фратези се разписа за 1:2 в интерес на гостите от Милано. Фратези вкара в 95-ата минута с добавка, откакто Окойе избави удар на Мартинес. Това е през сезона.
Източник: flashnews.bg