Интер Маями записа втора поредна победа от началото на сезона

...

В отсъствието на Меси: Интер Маями надделя срещу Канзас

Интер Маями записа втора поредна победа от началото на сезона в МЛС, откакто надви с 3:2 вкъщи против Спортинг Канзас Сити в среща от 27-ия кръг.

„ Розовите “ завоюваха без своята нова суперзвезда Лионел Меси, който е зает с националния тим на Аржентина.

В отсъствието на Меси, на сцената излезе Леонардо Кампана, който се регистрира с два гола.

Срещата не потегли добре за Интер Маями, откакто Спортинг Канзас поведе в резултата още в 9-ата минута, когато прецизен беше Даниел Салой.

Кампана обаче изравни от дузпа в 25-ата минута, а до почивката обратът бе цялостен след второ попадение на Кампана, пристигнало след асистенция на ДеАндре Йедлин.

След тъкмо час игра друга от новите звезди в отбора на Дейвид Бекъм – Серхио Бускетс подаде към Факундо Фариас, който направи резултата 3:1.

Гостите върнаха един гол посредством Алан Пулидо, само че за повече нямаха сили.

С триумфа Интер Маями събра 28 точки и е на 14-о място в Източната конференция, до момента в който Спортинг Канзас Сити заема 12-а позиция на Запад с 32 точки в актива си.