Интер и Шахтьор Донец играят при резултат 2:0 в много

...

НА ЖИВО: Интер - Шахтьор Д 2:0, отмениха гол на домакините

Интер и Шахтьор Донец играят при резултат 2:0 в доста значим мач и за двата тима в Група D на Шампионската лига. "Нерадзурите " откриха резултата по-късно над един час игра с хубав гол на Един Джеко, а малко по-късно босненецът с втория си гол удвои преднината на домакините.

"Нерадзурите " стартираха нападателно и от първия съдийски сигнал притисна противника си в личната му половина. Във 2-ата минута Марсело Брозович получи в наказателното поле след центриране от корнер. Хърватинът нанесе изстрел, само че прати топката над вратата.

В идващите минути дейностите на терена не се трансформираха и домакините с висока преса притиска надълбоко украинския отбор. Гостите опитваха да изнесат топката с разигравания, само че с това само си носеха проблеми и не успяваха да доближат до вратата на Самир Ханданович.

В 12-ата минута отбраната пред Анатоли Трубин не съумя да се оправи с ниско центриране на Иван Перишич и топката се озова в Николо Барела незабавно стреля, само че около десния непряк дирек.

Четири минути по-късно Шахтьор Донецк насочи първия си изстрел, откакто Додо стреля от отдалеченост, а Самир Ханданович улови.

В 21-ата минута Лаутаро Мартинес получи в наказателното поле, само че по-късно на два пъти бе спрян чудесно от Витао. Две минути по-късно Хакан Чалханоглу центрира в наказателното поле от ъглов удар, където Андреа Ранокиа бе над всички и стреля с глава около леивя непряк дирек.

В 24-ата минута отбраната на гостите направи сериозна неточност при изнасянето на топката и топката се озова в Един Джеко, който самичък против Анатоли Трубин стреля в тялото на вратаря. Украинският отбор незабавно провежда контраофанзива и Фернандо получи на добра стрелкова позиция, само че намесата на Милан Шкриняр предотврати попадение и топката излезе в ъглов удар.

Три минути по-късно Иван Перишич с чудесно центриране откри Един Джеко в наказателното поле. Босненецът стреля с глава, само че стражът на гостите се намеси уверено и мазета. Малко по-късно Анатоли Трубин улови компактен удар на Хакан Чалханоглу от отдалеченост.

В 31-ата минута Фернандо насочи рисков изстрел, който мина на метър над напречната греда. Пет минути по-късно Анатоли Трубин позволи гаф след върнатата към него топка и я подари на Един Джеко. Нападателят незабавно стреля, само че доста неопределено, пращайки топката в трибуните.

Натискът на Интер продължи и малко по-късно Лаутаро Мартинес бе изведен в наказателното поле, където незабавно стреля, само че вратарят на гостите редуцира бързо дистанцията и избави.

Четири минути преди края на първото полувреме Самир Ханданович улови отдалечен изстрел на Педриньо. Веднага по-късно "нерадзурите " проведоха бърза офанзива, която приключи с удар на Лаутаро Мартинес от въздуха, само че Анатоли Трубин още веднъж избави. В последната минута на постоянното време аржентинецът изведе технично с пета Един Джеко в наказателното поле, само че ударът на босненеца не откри задачата.

На почивката треньорът на Шахтьор Донецк Роберто Де Дзерби направи една смяна в състава си, включвайки в игра Маркос Антонио на мястото на капитана Тарас Степаненко.

"Нерадзурите " стартираха още веднъж нападателно и в 47-ата минута Лаутаро Мартинес стреля в ръцете на Анатоли Трубин.

Десет минути по-късно аржентинецът означи гол във вратата на Шахтьор Донецк, само че основният арбитър Овидиу Хацеган го анулира поради нарушаване на нападателя против Микола Матвиенко.

В 61-ата минута Интер откри резултата Иван Перишич проби по левия фланг, след което центрира в наказателното поле към Лаутаро Мартинес, само че аржентинецът остана под топката. Матео Дармиан овладя по-късно и нанесе изстрел, който бе блокира, след което Един Джеко с мощен изстрел от границата на наказателното поле осъществя в десния ъгъл.