Интер и Салернитана играят при резултат 2:0 в първи двубой

...

НА ЖИВО: Интер - Салернитана 2:0, греда за домакините

Интер и Салернитана играят при резултат 2:0 в първи дуел от 28-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите " откриха резултата в 23-ата минута посредством Лаутаро Мартинес, а пет минути аржентинецът с втория си гол удвои преднината на отбора си.

"Нерадзурите " стартираха нападателно дуела и в 3-ата минута Лаутаро Мартинес опита независим пробив, само че бранител на гостите го спря. Възпитаниците на Давиде Никола дадоха отговор в идната минута, когато Милан Джурич откри Симоне Верди на добра позиция, след което крилото насочи изстрел, само че топката мина над вратата.

Домакините пробваха да задържат топката и да провеждат постепенни офанзиви. Гостите още веднъж заплашиха вратата на Самир Ханданович посредством Симоне Верди, само че този път изстрелите му бяха блокирани.

Интер притисна противника си, само че Салернитана стоеше добре спретнат в половината си. В 17-ата минута Милан Шкриняр опита да изостри офанзивата с остро центриране, само че Луиджи Сепе пресече подаването му.

Две минути по-късно Лаутаро Мартинес бе изведен в наказателното поле, след което овладя и незабавно стреля, само че топката срещна напречната греда.

В 23-ата минута "нерадзурите " откриха резултата. Николо Барела задържаа чудесно, след което подаде към Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинецът овладя и с изстрел в долния десен ъгъл осъществя.

Четири минути по-късно още веднъж нападателят на домакините бе в основата на заплахата пред вратата на гостите, само че този път изстрелът му бе отразен уверено от Луиджи Сепе.

В 31-ата минута бранителят на Салернитана се намеси превъзходно, избивайки топката пред нахлуващия Дензел Дъмфрис. Веднага след тази обстановка Самир Ханданович мазета уверено в корнер изстрел на Симоне Верди в близкия ъгъл.

Пет минути по-късно Лаутаро Мартинес овладя в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, само че бранител на гостите мазета в ъглов удар.

В 40-ата минута Интер удвои преднината си. Отново Николо Барела изведе чудесно Лаутаро Мартинес в наказателното поле, а аржентинецът с изстрел в близкия ъгъл осъществя.

ИНТЕР - САЛЕРНИТАНА 2:0

1:0 Лаутаро Мартинес 23'

2:0 Лаутаро Мартинес 40'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Щефан де Фрай, Алесандро Бастони, Марсело Брозович, Николо Барела, Матео Дармиан, Дензел Дъмфрис, Лаутаро Мартинес, Един Джеко

Треньор: Симоне Индзаги