Интер и Рома играят при 1:0 в мач от 8-ия

...

НА ЖИВО: Интер - Рома 1:0, гол на Димарко

Интер и Рома играят при 1:0 в мач от 8-ия кръг на Серия А. Федерико Димарко откри резултата след половин час игра.

Двубоят стартира равностойно, а в 11-ата минута гол на Интер беше анулиран. Домакините проведоха многоходова офанзива, а пред наказателното поле защитата на " джалоросите " на няколко пъти не съумяха да изчистят топката. Лаутаро Мартинес пусна към Един Джеко Джеко, който се освободи от неприятелски футболист и от десетина метра прати топката във вратата. След намесата на ВАР обаче се оказа, че босненецът е в засада. В 19-ата минута Федерико Ачерби се извиси след центриране от корнер, само че прати топката около вратата.

Две минути по-късно Хакан Чалханоолу отприви подъл шут от към 15 метра, само че топката не откри очертанията на вратата. По-добрата игра на Интер даде резултат след половин час игра. " Нерадзурите " проведоха офанзива през центъра. Николо Барела напредна с топката и с талантлив пас откри Федерико Димарко, който влезе зад тила на Зеки Челик в наказателното поле и с акуратен удар вкара за 1:0.

Малко след попадението Джеко насочи удар с глава след центриране от корнер, само че стреля неопределено.

ИНТЕР - РОМА 1:0

1:0 Федерико Димарко (30)

Интер:  1. Самир Ханданович, 37. Милан Шкриняр, 15. Федерико Ачерби, 95. Алесандро Бастони, 2. Дензъл Дъмфрис, 23. Николо Барела, 14. Кристян Аслани, 20. Хакан Чалханоолу, 32. Федерико Димарко, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко

Треньор:  Симоне Индзаги

Рома:  1. Руи Патрисио, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 3. Ибанес, 19. Зеки Челик, 8. Неманя Матич, 4. Браян Кристанте, 37. Леонардо Спинацола, 22. Николо Дзаниоло, 7. Лоренцо Пелегрини, 21. Пауло Дибала

Треньор:  Жозе Моуриньо

Главен арбитър:  Давиде Маса, Италия

Стадион:  „ Джузепе Меаца “, Милано, Италия