Интер и Милан взеха измъчени победи в Серия А, продължавайки

...

Интер и Милан взеха измъчени победи

Интер и Милан взеха измъчени победи в Серия А, продължавайки преследването на Наполи. Южняците водят с 15 точки задатък пред нерадзурите, които пък имат три повече от Милан.

Интер завоюва с 3:1 вкъщи против Удинезе, записвайки четвърти мач без загуба. Ромелу Лукаку вкара за 1:0 от изпълнена на два пъти дузпа в 20-ата минута. Първият удар на белгиеца беше отразен от Марко Силвестри, който обаче беше стъпил отвън голлинията. При втория опит Лукаку не пропусна. Това е едвам втори гол за него през сезона, като предходният падна през август против Лече.

Удинезе изравни с първия си прецизен удар посредством Санди Ловрич. Интер обаче натисна и разумно в 73-ата минута стигна до второ попадение. Федерико Димарко подаде на Хенрих Мхитарян в наказателното поле и арменецът вкара за 2:1. Резервата Лаутаро Мартинес, който влезе на мястото на Лукаку в средата на второто полувреме, оформи крайния резултат в края.

Валентин Антов остана неизползвана запаса при провалянето на Монца с 0:1 против Милан. Загубата е първа за Монца през 2023 година Единствения гол вкара Жуниор Месаяс след половин час игра.