Интер е победител в изданието за Сингапур на международния приятелски

...

"Интер" спечели "Интернешънъл чемпиънс къп" в Сингапур след победа над "Челси"

" Интер " е победител в изданието за Сингапур на интернационалния другарски шампионат " Интернешънъл чемпиънс къп ". " Нерадзурите " надделяха " Челси " с 2:1.

Турнирът се организира в няколко страни, според от това къде тимовете са на подготовка преди сезона. Преди два дни " Интер " се наложи с 2:0 и над третия отбор в конкуренцията " Байерн " (Мюнхен).

Аспиликуета поваля Йоветич за дузпата в края на първата част.
© Reuters

Италианците откриха посредством Стеван Йоветич в 45-ата минута. Черногорецът завоюва дузпа, откакто Аспиликуета го събори в наказателнто поле, само че в началото Тибо Куртоа отрази удара му. При добавката обаче Йоветич се разписа.

Само 15 секунди след началото на второто полувреме Йоветич вкара нов гол, само че той беше анулиран поради засада.

Kondogbia with an own goal from 40 yards pic.twitter.com/ETX6OzMdXi
— Sam (@samuelJayC) July 29, 2017

Надмощието на италианците даде резултат в 53-ата минута, когато прецизен беше Иван Перишич.

Интригата се върна четвърт час преди края, когато влезлият секунди по-рано Жофри Кондогбия си означи извънредно чудноват автогол. Французинът бе на повече от 40 метра от вратата си, само че опитва да върне топката към вратаря Падели по въздух. Топката обаче се оказа безпределно висока за излезлия пред вратата си пазач и влетя в мрежата му за 1:2.
Източник: dnevnik.bg