Интер 0 : 2 Ливърпул 90+3′ КРАЙ НА МАЧА! 90′

Ливърпул
 90+3′
КРАЙ НА МАЧА!
90′
Разочарованите почитатели на домакините започнаха да напущат трибуните на " Сан Сиро ". Реферът дава 3 минути продължение.
83′
ГОЛ! САЛАХ! Ливърпул нанася втори удар! Нападателят на гостите доближи до една не добре изчистена топка и шутира към вратата, тя рикошира в крайник на защитник и влетя в мрежата на Ханданович за повторно.

76′
ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! РОБЕРТО ФИРМИНО! Влезлият като запаса бразилец бе изтърван след осъществяване на корнер и с глава прати топката в далечния ъгъл на Ханданович. Това бе леден душ за играещия много мощно тим на Интер, а и за почитателите по трибуните.
73′
Дензъл Дъмфрис стреля с глава след осъществяване на корнер, само че на към метър над гредата. Натискът на домакините се ускорява.
70′
Алексис Санчес заменя Лаутаро Мартинес .
61′
Един Джеко прати топката във вратата на Ливърпул, само че флагът на страничния арбитър е високо вдигнат. Нападателят е бил в засада.
59′
Фабиньо отстъпва мястото си на Джордан Хендерсън .
59′
Мачът свърши и за Харви Елиът . На негово място влиза Наби Кейта .
58′
Тройна промяна за ядосания Клоп! Първи напуща Садио Мане . Той е сменен от Луис Диас .
 Снимка 563823
Източник:
53′
ШАНС ЗА ДОМАКИНИТЕ! Дензъл Дъмфрис хвърли неповторим диагонален пас през целия терен, Иван Перишич доближи до топката и навлезе в наказателното поле! Хърватинът центрира към Лаутаро Мартинес, само че нападателят остана под топката и не съумя да я засече в опразнената врата на Ливърпул.
51′
Вихрено начало и на втората част. Двата отбора си разменят офанзива след офанзива, само че бранителите и на двата тима към този момент предотвратяват рискове пред своите порти.
 Снимка 563821
Източник:
46′
Юрген Клоп прави първата си смяна на почивката. В игра влиза Роберто Фирмино , който заменя Диого Жота .
45′

45′
ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!
 Снимка 563820
Източник:
45′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
44′
Две минути добавено време на първата част!
 Снимка 563817
Източник:
35′
Шанс за Интер! Дензъл Дъмфрис центрира прелестно за Един Джеко, който бе изцяло непокрит в наказателното поле. Там обаче се появи Ибрахима Конате и пресече подаването към босненския стрелец. Страхотна интервенция на френския защитник! Домакините получиха единствено корнер.
33′  Снимка 563818
Източник:
23′
Отлична опция за Ливърпул! Топката доближи до Садио Мане след центриране от корнер, сенегалецът направи задна ножица, само че кълбото мина на сантиметри от левия непряк дирек!
 Снимка 563813
Източник:
16′
Греда за Интер! Хакан Чалханоглу получи топката след центриране от левия фланг, овладя добре и с левия крайник едвам не счупи напречната греда!
9′
Страхотна динамичност в първите минути на дуела. Ливърпул отговоря със страховит параболичен шут от воле на Тиаго Алкантара, топката обаче кацна върху мрежата на вратата, защитавана от Самир Ханданович.
8′  Снимка 563814
Източник:
5′
Страхотен удар на Лаутаро Мартинес от разстояние! За негово страдание - около вратата. Първата добра опция в мача е за домакините от Интер!
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА! Да си пожелаем един паметен конфликт от 1/8-финалите на Шампионската лига!
 Снимка 563811
Източник:
Състав Самир Ханданович Алисон Бекер Милан Шкриниар Трент Aлександър-Арнолд Стефан де Врай Ибрахима Конате Алесандро Бастони Върджил ван Дайк Дензъл Дъмфрис Андрю Робъртсън Артуро Видал Тиаго Алкантара Марсело Брозович Фабиньо Хакан Чалханоглу Харви Елиът Иван Перишич Садио Мане Лаутаро Мартинес Мохамед Салах Един Джеко Диого Жота Треньор Симоне Индзаги Юрген Клоп Резерви Алекс Кордас Кевин Келъхър Андрей Раду Джо Гомес Данило Д'Амброзио Луис Диас Матео Дармиан Наби Кейта Федерико Димарко Жоел Матип Фелип Кайседо Джеймс Милнър Франко Карбони Такуми Минамино Андреа Ранокиа Алекс Окслейд-Чембърлейн Матия Сангали Дивок Ориги Алексис Санчес Роберто Фирмино Джордан Хендерсън Константинос Цимикас
Интер посреща Ливърпул в първи мач от 1/8 финалите на Шампионска лига. Срещата на " Джузепе Меaца " е от 22:00 часа.

" Нерадзурите " са във напредък и се борят крепко за купата в Италия, до момента в който мърсисайдци изостават от водача Ман Сити във Висшата лига.

В последните 10 мача сред двата отбора домакините нямат победа. Мърсисайдци имат 2 триумфа и нямат еднакъв мач.
 Симоне Индзаги: Нашите момчета заслужават да играят мачове като този с Ливърпул

На хартия Ливърпул е любимец, споделя експертът

Треньорът на Интер Симоне Индзаги не може да разчита довечера на контузените Хоакин Корея, и Робин Госенс, а Николо Барела е осъден за този мач.
 Александър-Арнолд: Да си на четири фронта, е по-лесно, когато имаш страхотни играчи

Не сме разочаровани, че не сме спечелили задоволително титли, споделя той

Мениджърът на гостите Юрген Клоп пък няма никакви проблеми към състава, като даже ще може да употребява новото попълнение Луис Диас, който бе картотекиран за елиминациите.