Intel обнови драйвера на 300% и увеличи производителността на видеокартите Arc в играта Assassin’s Creed Unity
Intel пусна най-новия пакет графични драйвери Arc & Iris Graphics 31.0.101.4514 beta, който съдържа разнообразни игрови оптимизации. Любопитното в тази ситуация е, че тази версия на софтуера не включва корекции за предишните версии на драйвери, а в това време описът с известни проблеми при графиката на Arc към момента е много дълъг.
Новият драйвер също по този начин включва поддръжка на игрите AEW: Fight Forever и Layers of Fear. Въпреки това, най-забележителната специфичност в новия програмен продукт Arc & Iris Graphics 31.0.101.4514 beta е забележителното усъвършенстване на продуктивността на графичните карти Arc в играта Assassin’s Creed Unity. Тази игра беше пусната преди съвсем 9 години и от този момент поредицата Assassin’s Creed е изпълнена с доста разнообразни елементи.
Както знаете, графичните карти Intel Arc са най-вече усъвършенствани за игрите, които употребяват по-съвременни графични API, като DirectX 12 и Vulkan, а самият Intel искрено декларира, че неговите ускорители може да не са най-хубавият избор за тези, които избират да играят по-стари игри с поддръжка на по-зрелите API като DirectX 11. Но това не значи, че Intel не работи над оптимизацията на своята графика за работа с по-зрелите графични програмни интерфейси. В случая с Assassin’s Creed Unity, компанията увеличи игровата продуктивност на своите графични карти Arc с до 313% при резолюция 1440p и високи настройки на качеството и до 271% при резолюция 1080p и високи настройки на качеството спрямо предходната версия на WHQL-драйвера 4502.
Драйверът Arc & Iris Graphics 31.0.101.4514 beta също усъвършенства продуктивността в игрите F1 22 (DX12) и Deathloop (DX12). В първия случай нарастването на продуктивността е до 36% при потребление на резолюция 1080p и настройки за високо качество на изображението, до 20% при 1440p и до 10% при потребление на резолюция 1080p, настройки за оптимално качество на изображението и задействано трасиране на лъчите. В Deathloop продуктивността се е нараснала с до 10% при 1080p и с до 8% при 1440p. Всички тези резултати са регистрирани посредством тестова система с процесора Core i9-13900K и графична карта Intel Arc A750 Limited Edition.
Можете да изтеглите графичния драйвер Arc & Iris Graphics 31.0.101.4514 beta за операционните системи Windows 11 и Windows 10 от.




