Институциите продължават с контрола върху мерките за ограничаване на пандемията

...
Институциите продължават с контрола върху мерките за ограничаване на пандемията
Коментари Харесай

41 души са с COVID-19 в община Ловеч

Институциите не престават с контрола върху ограниченията за ограничение на пандемията от ковид, като вниманието се насочва към всеобщите прояви в края на август и началото на септември. Става дума за осъществяване на отсрочения рали-крос край село Баховица (евентуално за края на август), за Деня на Съединението - 6 септември, и за осъществяване на Есенния панаир в Ловеч (11 – 13 септември).

Това стана ясно по време на Общинския действен щаб за предварителна защита и ограничение разпространяването на ковид в Община Ловеч, който заседава на 10 август следобяд. Заседанието се водеше от кмета на Община Ловеч Корнелия Маринова, която благодари, че щабът е в цялостен състав.

Коронавирусът взе две жертви у нас, 54 души са излекувани

От РЗИ - Ловеч оповестиха, че за идното издание на обичайния панаир в с. Орешак и храмовия празник на Троянската света обител „ Успение Богородично “ на 15 август са признати строги ограничения и голям брой ограничавания за търговците и религиозното шествие. В петък РЗИ ще прави инспекция дали се съблюдават ограниченията в Орешак.

Подобни противоепидемичните ограничения и правила ще бъдат признати и в Ловеч, с оглед да не се струпват доста хора на едно място.

Лекар от ловешка болница е с ковид след позитивен пациент

Д-р Росен Федерчев, шеф на ОДБХ в Ловеч, похвали работата на щаба, който всяка седмица се допитва до всички институции в града за общо решение за бъдещи събития. Не е по този начин в част от останалите общини, което от време на време води до събития с отзив, сподели още доктор Федерчев.

Присъстващите лекари доктор Анета Винева. доктор Румяна Нановска и доктор Силвия Моева споделиха паниката, че все по-трудно се реализират анкетите. Зачестили са случаите на умишлено скриване на контактни лица, за които се научава по-късно.

Директорът на Районната здравна каса в Ловеч доктор Антонио Маринов рапортува, че лечебните заведения работят с естествен финансов размер.

В Община Ловеч към понеделник има общо 21 диагностицирани, като 12 са излекувани, четирима са на домашно лекуване, трима са в болница (двама в Ловеч и един в Троян), а умрелите са двама.

На територията на региона диагностицираните случаи от COVID-19 са 41, т.е. половината са от ловешката община.

Очакват се три нови проби за община Ловеч, които ще излязат до вторник на обяд, заяви шефът на РЗИ доктор Анета Винева.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР