Инициативата има за цел да осигури платформа за диалог, менторство

...
Инициативата има за цел да осигури платформа за диалог, менторство
Коментари Харесай

Министър Велислава Петрова даде старт на Мрежата на жените дипломати

Инициативата има за цел да обезпечи платформа за разговор, менторство и взаимна поддръжка в българската дипломатическа работа

Министър Велислава Петрова беше хазаин на тържествено събитие във връзка Международния ден на дамите в дипломацията, в границите на което беше сложено началото на дейната работа на Мрежата на дамите дипломати в Министерство на външните работи.

 фотография

Снимка: Министерство на външните работи

В приветствието си министър Петрова акцентира, че дипломацията изисква мъдрост, самообладание и предвидливост - качества, които дамите в специалността всекидневно потвърждават. По думите ѝ те способстват за построяването на доверие, насърчаването на разговора и укрепването на интернационалното съдействие.

 фотография

Снимка: Министерство на външните работи

Първият ни посланик отдаде самопризнание на поколенията български дами дипломати, които със своя професионализъм и безрезервност са съдействали за одобряването на България като благонадежден европейски и интернационален сътрудник. Министър Петрова напомни и приноса на първата българска жена посланик Надежда Станчова - пионер в активността на Обществото на народите и измежду първите дами, проправили пътя за присъединяване на дамите в интернационалните връзки.

 фотография

Снимка: Министерство на външните работи

Поставянето на началото на дейната работа на Мрежата на дамите дипломати в България удостоверява ангажираността на Министерство на външните работи към укрепването на професионалната общественост на българските дипломати, както и към насърчаването на равните благоприятни условия и одобряването на приемствеността в дипломатическата работа.

 фотография

Снимка: Министерство на външните работи

Събитието беше модерирано от заместник-министъра Иванка Ташева, а одобрение насочи и Закия Ел Мидауи - ексклузивен и пълномощен дипломат на Кралство Мароко в България и доайен на дипломатическия корпус. На тържеството участваха дами изключителни и пълномощни посланици, упълномощени в страната ни, както и членове на Мрежата на дамите дипломати, работещи в Централното ръководство на Министерството на външните работи.

 фотография

Снимка: Министерство на външните работи

Източник: Министерство на външните работи

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР