Инициативата е част от информационна кампания MoveNow Prewarning & Prevention

...
Инициативата е част от информационна кампания MoveNow Prewarning & Prevention
Коментари Харесай

Над 700 души участваха в практическо обучение за реакция при пожар в София

Инициативата е част от осведомителна акция MoveNow Prewarning & Prevention за подготовката и предотвратяването при естествени бедствия

София, 12 юни 2026 година

Над 600 възпитаници и над 100 чиновници на Алианц България се включиха в практическа самодейност за безвредно държание при пожар. Събитието, проведено в партньорство с Националната асоциация на доброволците в Република България, се организира в офиса на Алианц България и в Първа британска езикова гимназия в София.

На 12 юни Алианц Централна Европа организира събития под мотото All Together for Prevention в девет страни, чиято цел е повече хора да се осведомят за вероятните опасности и да изградят умения за тяхното попречване.

В България самодейността е част от акцията MoveNow Prewarning & Prevention с акцент върху пожарите - един от най-актуалните опасности при започване на летния сезон. Чрез демонстрации и на практика занимания участниците получиха умения за различаване на рискови обстановки и реакция при горски пожари. В допълнение доброволци от Алианц България окомплектоваха 400 аптечки и пакети с храна, които още това лято ще подкрепят избавителните акции на Националната асоциация на доброволците при бедствия.

" През последните години България беше измежду най-засегнатите страни от горски пожари в Европа. Не би трябвало да забравяме, че 9 от 10 от тях са породени от човешка интервенция, тъкмо по тази причина информираността и предварителната защита са основни. Днес е и районният ден на доброволчеството в Алианц, който означаваме дружно с всички сътрудници от Централна Европа. Ние в България сме извънредно горди от съдействието ни с Асоциацията на доброволците, което ще продължим да развиваме и отсега нататък, с цел да бъдем потребни на цялото общество ", разяснява Борис Паличев, основен изпълнителен шеф на Алианц България .

MoveNow Prewarning & Prevention съчетава на практика начинания, доброволчески интензивности и налично осведомително наличие за подготовката при бедствия. Като част от акцията на уеб страницата allianz.bg е основана - от пожари до наводнения и стихии. Допълнително посредством безплатната онлайн платформа хората могат да оценят риска от естествени бедствия на база локация и да вземат по-информирани решения за отбрана на имуществото си.

" При бедствия вярната реакция е толкоз значима, колкото и бързината. Колкото повече хора знаят по какъв начин да работят, толкоз по-подготвено е обществото ни ", съобщи Тодор Грозданов, представител на Националната асоциация на доброволците в Република България .

Общото обръщение на акцията е, че навременните познания могат да трансфорат първите минути на неустановеност в верни дейности, които пазят хората и лимитират вредите. Алианц като обществено виновна компания се грижи обществото да бъде по-подготвено, осведомено и решително за значимите решения в живота.
 Снимка 766995
Източник:
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }

Добави ни в желани източници в Google
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР