Информирали сме руската страна за това какви са амбициите и

...
Информирали сме руската страна за това какви са амбициите и
Коментари Харесай

Според Дончев няма как България да се хване още сега само с един инвеститор за Белене

Информирали сме съветската страна за това какви са упоритостите и вижданията ни да стартираме плана " Белене " като пазарен. Ние обвързващи договаряния с вложител не можем да водим заради простата причина, че вложител би трябвало да бъде определен посредством съответна процедура . Моето усещане е, че има схващане от съветската страна за този метод . Това съобщи вицепремиерът Томислав Дончев в ефира на Българска национална телевизия по тематиката с възможния рестарт на плана АЕЦ " Белене ".
По мотив визитата на министър-председателя Бойко Борисов в Русия и това дали страната ни завива на Изток, Дончев бе безапелационен, че България не е кораб, с цел да си сменя курса . Това, несъмнено, не значи, че не можем да си приказваме, да търгуваме и да вършим бизнес с други страни, в това число и с Русия, разясни още вицепремиерът.
Възстановяването на разговора (с Москва - бел. ред.) е доста добър резултат. Не може да очаквате при диалози на такова високо равнище президент и министър председател да пишат контракти в задатък. Оттук-нататък има да се свърши в действителност доста работа. Има да се изчистят куп неща, в това число и с Европейската комисия.


Считам, че на срещата преди два дни бяха изчистени част от политическите въпроси, разясни Дончев във връзка с визитата от страна на българската делегация в Русия.
Самият факт, че беше изразена кардинална позиция, че е добре в континенталната си част газопроводът (става дума за " Турски поток " - бел. ред.) да мине през България, е доста положително начало. Нашата съществена цел са безспорна сигурност на доставките на газ. Една страна, която стои на газовата карта на Европа, е страна от друга категория, счита вицепремиерът. По думите му главното, което би трябвало да следваме, са условията на европейското законодателство.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР