Информацията, до която тийнейджърите достигат в интернет, се определя и

...
Информацията, до която тийнейджърите достигат в интернет, се определя и
Коментари Харесай

Тийнейджърите в интернет: По-богатите търсят знания, а по-бедните – забавление

Информацията, до която младежите доближават в интернет, се дефинира и от материалното им състояние. Децата, които израстват в ограничения, употребяват мрежата за занимания, за разлика от по-заможните. Това демонстрират данни от огромно интернационално изследване.

Според отчет на Организацията за икономическо съдействие и развиване, който обгръща 42 страни излиза наяве да вземем за пример, че младежите от Коста Рика, когато са онлайн, гледат клипове, играят игри, до момента в който тези от Финландия, употребяват това време, с цел да четат вести или да набират потребни познания.

От националния център за безвреден интернет настояват, че България е на второ място в Европа по приложимост на интернет измежду младежите. 83% от българчетата сред 9 и 16 години са в мрежата всеки или съвсем всеки ден - в множеството случаи пишат или гледат видеоклипове.

Интернет консултантът Александър Ненов обаче предизвестява, че всяко нещо, което не ни дава ново познание, не ни надгражда в интернет или офлайн света, в действителност ни губи времето. „ 3ащото времето ни е единственият запас и ние би трябвало да го пазим”, добавя интернет експертът.

Едно е несъмнено - виртуалната мрежа не трябва да замества волейболната да вземем за пример. Доказва го лятната спортна академия на НСА, където през цялата почивка деца от 4 до 18-годишна възраст могат да заменят клавиатурата с 13 типа спорт.

„ Това е една концепция, която цели да накара децата да заобичат спорта и да ги изкара от електронния свят, който ги е завладял”, споделя треньорът Александър Стаматов.

А дребните гимнастички, които са посветили ваканцията си на спорта, са безапелационни, че в залата са доста по-щастливи, в сравнение с пред екрана.

--> „ Тук е много по-хубаво, спортът ми е по-забавен, в сравнение с игрите по телефона. Създават се повече приятелства”, споделя 12-годишната Рокси.

Заседяването пред екрана, даже и за обучение, не може да се съпостави с изгодата от придвижването.

Затова експертите поучават - не оставяйте децата си без спорт, изключително в този момент, когато нямат друго време, с изключение на свободното.
Източник: btvnovinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР