Инфлуенсър маркетингът в България е изминал дълъг път от първите

...
Инфлуенсър маркетингът в България е изминал дълъг път от първите
Коментари Харесай

Иван Иванов: Инфлуенсър маркетингът вече е утвърден бизнес модел, а доверието е най-ценният капитал

Инфлуенсър маркетингът в България е минал дълъг път от първите си стъпки през 2016 година до през днешния ден, когато към този момент е натрапен и необятно употребен информационен инструмент. Това съобщи Иван Иванов, сътрудник в Influencer.bg, в ефира на " Утрото на фокус " на Радио ФОКУС .

По думите му първоначално бизнес моделът е бил посрещан със песимизъм както от част от маркетинговата общественост, по този начин и от необятната аудитория, само че с времето е потвърдил своята успеваемост и място в актуалния маркетинг.

" Основното нещо, което би трябвало да има един инфлуенсър, е персона. Той би трябвало да е забавен с нещо и да съумява да притегля вниманието на аудиторията си ", уточни Иванов.

Той акцентира, че известното разбиране, че работата на инфлуенсърите е лесна и се свежда до издание на фотоси в обществените мрежи, не дава отговор на действителността. Според него най-успешните основатели на наличие са вложили години неизменност, работа и старания, с цел да изградят доверие измежду своите почитатели.

По време на диалога беше разисквана и ролята на обществените мрежи в актуалното общество. " Те към този момент не са платформа единствено за младежите, а доближават до всички възрастови групи ", сподели Иванов и даде образец, че " логаритмите на платформи като TikTok съумяват дейно да оферират наличие съгласно ползите на другите консуматори. "

Иванов е на мнение, че изкуственият разсъдък ще продължи да трансформира метода, по който работят бизнесите и обществото, само че не счита, че може да размени инфлуенсърите.

" Инфлуенсърите се базират на човешката връзка и на страстта. Хората желаят да знаят, че насреща има същински човек ", сподели още той.

На идната конференция Digital4Sofia, която стартира на 11 юни. Екипът на Influencer.bg ще взе участие в спорен панел, отдаден на маркетинговата акция на българския филм " Брънч за начинаещи ".

Според Иванов акцията се отличава с нетрадиционен метод, при който група инфлуенсъри е била включена интензивно в основаването на наличие към кино лентата още преди премиерата му. Част от сцените са били пресъздадени от самите инфлуенсъри, а наличието е употребявано като част от информационната тактика.

" Не е належащо една акция да бъде извънредно скъпа, с цел да бъде сполучлива. Нужно е да се търси новаторски метод и достоверна връзка с аудиторията ", акцентира той.

Иванов означи, че компанията ще продължи да работи с инфлуенсъри и начинания, които носят положителни послания и способстват за развиването на обществото, като предизвикват виновното потребление на технологиите и по-добрата връзка сред хората.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР