Индонезия е пренасочила полетите в района на вулкана Анак КракатауИндонезийските

...
Индонезия е пренасочила полетите в района на вулкана Анак КракатауИндонезийските
Коментари Харесай

Индонезия е пренасочила полетите в района на вулкана Анак Кракатау

Индонезия е пренасочила полетите в региона на вулкана Анак Кракатау
Индонезийските управляващи са пренасочили в четвъртък всички полети в региона на вулкана Анак Кракатау, ситуиран в Зондския проток сред островите Ява и Суматра, заради изхвърлянето на пепел. За това заяви Ройтерс, базирайки се на държавната работа за надзор на въздушното придвижване.

Според организацията, в четвъртък, заради риск от изригване, към вулкана е открита зона на нараснала заплаха с радиус от пет километра.

В сряда индонезийските управляващи, по отношение на изхвърлянето на пепел от вулкана Анак Кракатау, предизвестиха самолетните компании за нуждата от съблюдаване на защитните ограничения.

По-рано, индонезийски и интернационалните специалисти оповестиха, че частичното разрушение на вулканичните скали на Анак Кракатау, което е било сравнимо по мощ със земетресение с магнитуд 5.3, евентуално е довело до цунамито, което удари крайбрежията на Суматра и Ява на 22 декември. Мощните талази в Зондския проток също са могли да усилят разрушителното деяние на цунамито.

Според последните данни, броят на починалите при бедствието доближи 430 души, безследно изчезнали са 159 души, а съвсем 1.5 хиляди са ранени. Около 22 хиляди локални поданици са принудени да изоставен домовете си. /ТАСС
Източник: bgnes.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР