Имаме данни, че съществува система за влияния върху магистрати. За

...
Имаме данни, че съществува система за влияния върху магистрати. За
Коментари Харесай

Атанаска Дишева: Съществува система за манипулация на резултати по дела

„ Имаме данни, че съществува система за въздействия върху магистрати. За страдание обаче ние нямаме обществена информация за сполучливо осъществяване и следствие. От тези данни следва, че в действителност съществува система за операция на резултати по каузи, на преписки “.

Това сподели Атанаска Дишева, която е член на Висш съдебен съвет от съдийската гилдия. Тя съобщи, че това опонира на концепцията за инцидентен асортимент на магистрати и за обективно следствие.

Дишева добави, че от време на време дори напън на един магистрат може да окаже въздействие на тези, които са настрана.

„ Смятам, а и тъй като съм го чувала от свои сътрудници, какъв резултат има офанзива против магистрат по отношение на останали. Сплашването може да окаже мощно въздействие върху тези в профил. Магистратите имат персонален живот, който не е обвързван с тяхната активност. Те биха предпочели тя да не става обществена, тъй като е персонална. Поради това те биха се поддали на шантаж. Това е методът да бъдат накарани магистрати да мълчат, да си създадат отказ или да издадат разпореждане в дадена посока “, съобщи още тя. 

„ Ако бъдат признати измененията, които се оферират от партиите, би следвало процедурата за избор на основен прокурор с единствен претендент Борислав Сарафов да бъде прекъсната “, уточни тя.

„ Не може да има отговор кой ще бъде и.ф. основен прокурор. Един от законопроектите плануват ограничение на заемане на длъжността до шест месеца. Ако законопроектът бъде признат, би трябвало да бъде определен нов и.ф. основен прокурор “, добави Дишева.

„ В доста случаи сме имали съвършена правна уредба. На процедура се стига до превратно пояснение и използване на текста или подмяната му с в действителност дейности. Правната уредба сама не може да подсигурява избор, който да обезпечи нужното развиване на прокуратурата в посока, която да обезпечи правов ред “, сподели още членът на Висшия правосъден съвет.

Присъствах на разискването в Комисията по конституционни и правни въпроси. Обсъждането беше неенергично. По създание не беше разисквано нито едно от предложенията. Сроковете би трябвало да бъдат пресирани, с цел да се обезпечи опция преди 16 януари законът да бъде признат “, разяснява тя.
Източник: lupa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР