Имало едно време древен град край Дунава, наречен Бъдин. Зад

...
Имало едно време древен град край Дунава, наречен Бъдин. Зад
Коментари Харесай

Фестивал „Видин – градът на трите крепости“ организира РИМ на 19 и 20 юни

" Имало едно време античен град край Дунава, наименуван Бъдин. Зад стените на „ Баба Вида “ живеели владетели, воини, занаятчии, музиканти и пазители на старите обичаи " - това гласи промото за презентация на РИМ Видин към всички посетители за идния фестивал.

Той ще се организира на 19 и 20 юни 2026 година на крепостта Баба Вида

В рамките на събитието „ Бъдин през Средновековието “ посетителите ще се потопят в живота на средновековния град от XII до XIV век.

Във феста ще се следят исторически реконструкции, старинни занаяти, средновековна музика, песни, танци, кулинарни демонстрации и срещи с духа на една отминала ера.

Малки и огромни ще могат да прегледат занаятчийски работилници, да изработят украшения, да опитат старинни техники и да станат част от приказката за средновековния Бъдин.

Заповядайте в крепостта „ Баба Вида “, където историята оживява!

Входът е безвъзмезден за всички посетители.
 Фестивал „ Видин – градът на трите замъци “ провежда РИМ на 19 и 20 юни  Фестивал „ Видин – градът на трите замъци “ провежда РИМ на 19 и 20 юни
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР