Има задържан за катастрофата в Кипър, при която загина българче
Има арестуван за злополуката, при която почина 10-годишно българче в Кипър. Това сподели посланикът на България в страната Любомир Тодоров. Инцидентът се случи в кипърския град Пафос в петък следобяд " Жената, карала автомобила, е разпозната и арестувана. Има доста очевидци на този драматичен случай. Посолството постави оптимални старания и успяхме. Оттук нататък стартира следствие в сходство със законодателството. Нямам информация дали кипърката е избягала от местопроизшествието ", сподели Любомир Тодоров, дипломат на България в Република Кипър.
" Това е огромна покруса и тъга за българите в Кипър. Загина момиченце на 10 година вследствие на безразсъден пътен случай. Детето, дружно със своя дядо, пресича на зелен сигнал на светофар. В този миг автомобил, ръководен от кипърка на 69 година, с висока скорост, без да се преценява с аления сигнал, бута детето ", описа Тодоров.
Загиналото дете е родено в Кипър в българско семейство, което от години живее на острова.
Трагедията още веднъж повдига въпроса за законодателни промени по отношение на възрастта на водачите в Кипър. Шофьорката, която е прегазила детето е 70-годишна.
От 650 хиляди правоспособни водачи към 100 хил.души са на възраст над 65 години.
Източник: varna24.bg
КОМЕНТАРИ




