Има шанс Румъния и България да се присъединят изцяло към

...
Има шанс Румъния и България да се присъединят изцяло към
Коментари Харесай

Има шанс за България в Шенген от януари 2025г.

Има късмет Румъния и България да се причислят напълно към Шенгенското пространство от януари 2025. Това съобщи вътрешният министър на Унгария Шандор Пинтер след неофициалната среща в Будапеща на вътрешните министри на Унгария, България, Румъния и Австрия. 

Унгария е ротационен ръководител на Съвета на Европейския съюз, а Австрия е страната, която досега попречва и сухопътното ни присъединение към Шенген. 

По време на срещата беше регистриран спад на мигрантския напън с над 40 %.

Евродепутат: Загубихме половината от парите по Плана за възобновяване

Вътрешният министър Атанас Илков уточни:  " За тази година имаме над 6 обезвредени проведени незаконни групи, които оказваха въздействие на средата на сигурност ".

 iStock

Министрите взеха решение и за основаването на спомагателен взаимен контингент от 100 души по българо-турската граница. 

Окончателното решение би трябвало да бъде взето на 11 декември на срещата на вътрешните министри на Евросъюза , а на идващия ден е планувано гласоподаване в границите на Съвета по правораздаване и вътрешни работи. 
Председателките на Европейската комисия и Европарламента Урсула фон дер Лайен и Роберта Мецола приветстваха прогрес по цялостното приемане на България и Румъния. В пост в мрежата Х тя си пожела 2025 година да донесе по-силен Шенген. 
Източник: pariteni.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР