Бивш министър: Баща ми извади нож в университета заради дъщеря си
Има фамилии, които считат, че за всичко би трябвало да се грижи учебното заведение и че то е отговорно за всичко. Веднъж татко влезе в кабинета ми в Нов български университет и ме заплаши поради щерка си. Това казабившият министър на образованието проф. Сергей Игнатов.
„ Случаят беше доста елементарен. Влиза един татко в кабинета. Аз бях ректор на Нов български университет. Вади един нож, забива го в масата и споделя: „ Моята щерка отпътува за Канада. И в случай че на следващия ден там, в Канада, се окаже, че никой не знае за този университет, ще ти отрежа главата “. Аз виждам умерено, виждам, че индивидът има проблеми, и споделям: „ Добре “, описа проф. Игнатов.
„ На другия ден ходя на работа. Секретарката ми сподели: „ Той отново е в кабинета и защитата не може да го спре. Буен е “. Той пристигна и ми сподели:„ В Канада знаят за Нов български университет. Ела да те черпя “.
По думите му има много огромна сериозна маса от фамилии, които считат, че страната е виновна за всичко. „ И в случай че имаме крах, той е обвързван с връзката сред институциите, било то детска градина или учебно заведение, и самите фамилии “.
Проф. Игнатов изясни, че в някои обществени кръгове техни представители дори си разрешават грубости и от време на време даже експанзия във връзка с учителите.
„ Много е комплициран този развой. Той изисква непрекъснат разговор сред институцията и фамилиите. И там, където е налице подобен, имаме доста положителни достижения “, сподели проф. Игнатов.
Според него не става дума единствено за оценките на НВО и за това по какъв начин се показва учебното заведение. „ Основното в детската градина и учебното заведение е да се сътвори човешкото създание с всичките му положителни качества “.
„ Голяма е насладата да отглеждаш деца. Някак си появяването на едно дете в фамилията трансформира целия свят, не просто живота на тези хора “, счита той.
По думите му в такива моменти времето изчезва. „ Тъй като ние всички живеем в едно линейно време, внезапно се появява едно дете и се връщаме при започване на своя живот. Чрез израстването на това дете, детството още веднъж е интензивно в живота на възрастните. Което демонстрира, че времето е прекомерно релативно усещане “.
„ Отговорността на обществото е прекомерно огромна. Първо да кажем исторически, че концепцията за детството е артикул на Новото време. В древността и през Средновековието едно дете на 3 години, в случай че към този момент е проходило, стартират да го употребяват за работа, когато не е в по-богато семейство “.
„ Ние даже по археологически път, като гледаме играчките на тези деца, виждаме това. Сега има обилие, защото сега има и идеология, и просвета, обвързвана с детството. Но то е артикул на Новото време “, изясни той.
Според него усвоявайки концепцията за детството, ние към момента сме при започване на тази просвета.
„ Слава Богу, България има избрани триумфи. И нашето общество поставя доста старания за възпитанието на децата. Но по едно и също време с това следим и противоположния развой – на цялостна безнаказаност “, добави той пред bTV.
„ Случаят беше доста елементарен. Влиза един татко в кабинета. Аз бях ректор на Нов български университет. Вади един нож, забива го в масата и споделя: „ Моята щерка отпътува за Канада. И в случай че на следващия ден там, в Канада, се окаже, че никой не знае за този университет, ще ти отрежа главата “. Аз виждам умерено, виждам, че индивидът има проблеми, и споделям: „ Добре “, описа проф. Игнатов.
„ На другия ден ходя на работа. Секретарката ми сподели: „ Той отново е в кабинета и защитата не може да го спре. Буен е “. Той пристигна и ми сподели:„ В Канада знаят за Нов български университет. Ела да те черпя “.
По думите му има много огромна сериозна маса от фамилии, които считат, че страната е виновна за всичко. „ И в случай че имаме крах, той е обвързван с връзката сред институциите, било то детска градина или учебно заведение, и самите фамилии “.
Проф. Игнатов изясни, че в някои обществени кръгове техни представители дори си разрешават грубости и от време на време даже експанзия във връзка с учителите.
„ Много е комплициран този развой. Той изисква непрекъснат разговор сред институцията и фамилиите. И там, където е налице подобен, имаме доста положителни достижения “, сподели проф. Игнатов.
Според него не става дума единствено за оценките на НВО и за това по какъв начин се показва учебното заведение. „ Основното в детската градина и учебното заведение е да се сътвори човешкото създание с всичките му положителни качества “.
„ Голяма е насладата да отглеждаш деца. Някак си появяването на едно дете в фамилията трансформира целия свят, не просто живота на тези хора “, счита той.
По думите му в такива моменти времето изчезва. „ Тъй като ние всички живеем в едно линейно време, внезапно се появява едно дете и се връщаме при започване на своя живот. Чрез израстването на това дете, детството още веднъж е интензивно в живота на възрастните. Което демонстрира, че времето е прекомерно релативно усещане “.
„ Отговорността на обществото е прекомерно огромна. Първо да кажем исторически, че концепцията за детството е артикул на Новото време. В древността и през Средновековието едно дете на 3 години, в случай че към този момент е проходило, стартират да го употребяват за работа, когато не е в по-богато семейство “.
„ Ние даже по археологически път, като гледаме играчките на тези деца, виждаме това. Сега има обилие, защото сега има и идеология, и просвета, обвързвана с детството. Но то е артикул на Новото време “, изясни той.
Според него усвоявайки концепцията за детството, ние към момента сме при започване на тази просвета.
„ Слава Богу, България има избрани триумфи. И нашето общество поставя доста старания за възпитанието на децата. Но по едно и също време с това следим и противоположния развой – на цялостна безнаказаност “, добави той пред bTV.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




