Васил Велев: Трябва да се поиска оставката на ЕК заради митата на САЩ
Има действителна заплаха българският пазар да бъде „ наводнен ” с китайски артикули поради митата на Съединени американски щати. Това съобщи в „ Здравей, България ” ръководителят на общото заседание на АИКБ Васил Велев. По думите му доста предприятия у нас към този момент усещат тежестта на ограниченията и са съкратили свои служащи.
Велев е безапелационен, че трябват съответни дейности, тъй като „ картината по никакъв начин не е радостна ”. „ Не чакаме обаче такива да се одобряват от актуалната Европейска комисия, по тази причина би трябвало да се изиска оставката на нейното управление ”, уточни специалистът.
Според него при моментната картина дейностите на американския президент Доналд Тръмп са изцяло обосновани. „ Американската промишленост също върви надолу. Нейният дял се сви ”, акцентира ръководителят на общото заседание на АИКБ. Той сподели данни, съгласно които производствата на Съединени американски щати и Европейски Съюз взети дружно са колкото това на Китай. „ Санкциите към Русия вредят на Европейския съюз. Той се самоубива с тях ”, счита Велев.




