Има още три дни, за да могат България и Северна

...
Има още три дни, за да могат България и Северна
Коментари Харесай

Скопие: Има още три дни, за да се деблокира присъединяването на Македония към ЕС

Има още три дни, с цел да могат България и Северна Македония да намерят решение и да се деблокира процеса за започване на договаряния на Скопие с Европейския съюз. Това сподели македонският външен министър Буяр Османи.

На 17 ноември би трябвало да се състои видеоконференция на министрите на външните работи на страните-членки на Европейски Съюз, на която да се реши дали Македония да стартира договаряния за Европейски Съюз.

" Позициите на България са доста ясно изразени в тяхната рамка, която е призната от държавното управление и Народното събрание. През последните дни водихме интензивни договаряния и постигнахме съглашение по 7-8 въпроса, които бяха чувствителни за всяка от страните. Не мога да кажа дали това е задоволително. Ще работим още два-три дни за деблокиране на този развой ", уточни Османи.

Министърът отхвърли да разяснява позицията на българското държавно управление по въпроса, само че акцентира, че " единственото решение е да се върне доверието в Договора за другарство и добросъседство и неговите принадлежности ". По думите му осъществяването на Договора е единственият метод за превъзмогване на разликите.

Той акцентира, че във връзка с македонските позиции те са доста ясни и изразявани обществено. " Няма нищо прикрито, само че не желая да изпадам в огромни детайлности, до момента в който не минат тези три дни, които остават пред нас “, сподели Османи, представен от БГНЕС.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР