Радев: Има голяма вероятност да съм бъдещият премиер на България
Има огромна възможност новият министър председател да бъде водачът на „ Прогресивна България “ Румен Радев, разгласи самият той на влизане в първото съвещание на 52-рото Народно събрание , представен от Нова телевизия.
Сред целите на най-голямата парламентарна група са постоянен бюджет, средствата по ПВУ и избора на нов състав на Висш съдебен съвет.
Радев дефинира като разочароващо разделянето на две парламентарни групи от обединението ПП-ДБ, защото това ще значи договаряния с повече обединения за реализиране на конституционно болшинство. Според него поради огромния размер несвършена работа и строгите условия на Брюксел приемането на антикорупционно законодателство в точния момент не може да бъде обезпечено. Ето за какво има риск за четвъртото заплащане, само че Радев даде обещание да бъдат положени оптимални старания в тази тенденция.




