Има две държани, които с поведението си показват, че ги

...
Има две държани, които с поведението си показват, че ги
Коментари Харесай

Проф. Чуков: Две страни до момента показаха, че ги е страх от Русия

Има две държани, които с държанието си демонстрират, че ги е боязън от Русия.

Още с влизането на украинската криза в нашия дневен ред бе ясно, че това е тест за преданост. Всяко едно държавно управление в границите на двата блока трябваше да заявява своята преданост и се оказа, че две страни не дават отговор на правилата на взаимност. Това каза проф. Владимир Чуков, интернационален анализатор, арабист и учител в ефира та Bloomberg TV. 

" Единият е добре познатият Виктор Обран и другите са неговите съседи словаците, които за в този момент, на този стадий, излъчват двусмислени послания - боязън ги е от Русия ".

България не е в тази група, безапелационен бе гостът. " Отделно, в границите на националния спор, човек би трябвало да си направи разбор ". 

Относно информацията за частично евакуиране на съветски военни части от границите на Украйна и опцията това да е блъф, гостът сподели, че посредством наблюдателната техника, с която се наблюдават дейностите в района дейностите се виждат в елементи и това, което е било " ужасяващо само до преди три-четири " дни е било насочването на тежката артилерия на боева позиция против Украйна и фактът, че на всеки боец " на първа линия кръвна плазма за един месец ".

Ситуацията към Украйна много прилича на тази през 1990 година в Ирак и Кувейт, сподели събеседникът. " 1990 година Саддам Хюсеин разхождаше своята войска из страната и в един миг я стовари на кувейтската граница и там я държа известно време, до момента в който напомпи цените на нефта. Тогава цените скочиха неимоверно доста. След това имаше неблагоразумието да влезе и да анексира Кувейт. Тогава, в Пустинна бура му се размина, само че знаете след 13 години знаете каква беше ориста на Саддам Хюсеин ".

" Путин в този момент се пробва да удари три заека. Първо - да маргинализира Украйна, тъй като тя е убежището на всички антируски детайли на територията на някогашния Съюз на съветските социалистически републики или в самата Руска федерация. Киев се трансформира в нещо като Истанбул за ислямистите, " само че не съумя. 

Втората цел беше да се разбире Евроатлантическата взаимност, но " реализира противоположния резултат като се изключи Орбан, който прави доста жалки изказвания за човек, който претендира да е антикомунист ". 

Третата цел е обвързвана с макроикономическата обстановка. Напрежението се появи през зимата, тъй като най-големият съдружник на Путин е студеното време. Той в този момент споделя, че се отдръпва, само че стартират маневри в сирийски териториални води. " Те споделят - ето, погледнете ни какъв брой сме могъщи ".

" Буквално преди три дни на територията на Сирия стъпи един контингент от 200 индивида беларуски военослужещи. Това беше огромната рецензия от страна на арабите, че Русия кани Беларус в Сирия... Това демонстрира, че фронтът, който стартира от Беларус, стига до Сирия и това още веднъж е проявление на мускули ".   " Това желае да покаже, че Русия е мощна, огромна и може да се опълчи на Европа, но не напълно ". 

Олаф Шолц беше индивидът, който в действителност усмири Путин. Блафира се, че Русия може да се опре на Китай, безапелационен бе Чуков. По думите му в подписаната в Пекин договорка сред Русия и Китай се предвижда в бъдеще стокообменът да доближи 240 милиарда $, а в момента с Европейския съюз стокообменът е 280 милиарда евро. " Тук е огромната вероятност - дали Русия има изгода да влезе изцяло в прегръдките на Китай. Путин не би го направил ".

" Байдън би трябвало доста добре да си направи сметката как си отиде Съюз на съветските социалистически републики и по какъв начин се сгромоляса Източния блок - с ниските цени на нефта. Тогава те бяха сътрудници със Саудитска Арабия. Това, което Байдън не може да разбере, е, че страната СА се ръководи от Мохамед бин Салман. Със сигурност той не е най-големият демократ, само че той е водачът на картела в горивата ОПЕК+. Когато Путин разбра, че има пълен антагонизъм между Байдън и Мохамед бин Салман, тогава потегли да прави тази акция - да нагнети напрежение ". 

Ако до този миг, може би до октомври-ноември, напрежението беше главно сред Байдън - Мохамед бин Салман, то в този момент водещият фактор е съветските войски на украинската граница, добави арабистът. " Саудитска Арабия е доста значима. Роналд Рейган смъкна системата, която никой не смяташе, че може да бъде победена - Съюз на съветските социалистически републики, комунизъм, Варшавски контракт - тъкмо посредством саудитите ". 

За вероятността Иран да се врезе назад на пазара на нефт, гостът сподели, че " главният тласък е да се запълни иранската квота ".

" През март ОПЕК+ даде обещание да вдигне квотата си с 400 хиляди барела, което е нищо. Очаква се американците да върнат отчасти някак си иранския петрол на международните тържища, само че там има един лабиринт от локални ползи, от политически аспирации и стопански ползи, като съгласно мен ще има завръщане на Иран на международната борса, най-много със своя петрол ". 
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР