Има достатъчно проучвания, които показват, че проблемът с употреба на

...
Има достатъчно проучвания, които показват, че проблемът с употреба на
Коментари Харесай

Красимир Вълчев: Проблемът с употребата на наркотици се задълбочава

„ Има задоволително изследвания, които демонстрират, че казусът с приложимост на опиати се задълбочава. Много се надяваме просветителната система, родители и учители, да намерим верния метод. Често приказваме с тях неефективно, приказваме назидателно. Това, което предвиждаме в просветителната система, е да подготвим учителите за диалози с децата. Това може да прави системата - да основава вътрешни настройки и загради на учениците “, сподели министърът на образованието Красимир Вълчев в Стара Загора.

 

Той е в града за среща с локални възпитаници в рамките акцията „ Просто кажи „ Не “ на Министерство на образованието и науката (МОН) .

 

Вълчев приказва пред публицисти преди началото на полемиката, съобщи Българска телеграфна агенция.

 

Образователният министър изясни, че задачата на акцията е учениците да чуят историите на други младежи, които са съумели да се преборят с опиатите. Тези истории ще бъдат разказани от известни персони, а главното обръщение към децата е, че те би трябвало да могат да кажат „ не “. Трябва да могат да възнамеряват личния си живот, да вземат своите решения, да кажат „ не “ на изкушението, означи Вълчев.

 

Министърът уточни, че „ ще желаяме от всички учители, минали такава подготовка, да организират годишно няколко беседи с всички възпитаници, наставнически срещи с родителите, би трябвало да приказваме повече с младежите, само че би трябвало да намерим ефикасния метод, тази акция е подобен “.

 

Кампанията на МОН " Просто кажи " Не " е отдадена на предварителната защита против зачестилите случаи на приложимост на вейп, дизайнерска дрога и други наркотични субстанции измежду подрастващите.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР