Има 1,5% ръст на заболеваемостта от К19 в страната, но

...
Има 1,5% ръст на заболеваемостта от К19 в страната, но
Коментари Харесай

Няма драма с К19: Кунчев

" Има 1,5% растеж на заболеваемостта от К19 в страната, само че не виждам драма в развиването на вируса ", съобщи пред bTV основният държавен здравен контрольор Ангел Кунчев.

 

" Вирусът е почнал да става ендемичен - предава се по-лесно, само че не предизвиква тежко боледуване и не носи толкоз тежки последици ”, регистрира той.

 

" Повишаването на броя на случаите обаче се следи извънредно деликатно. Нови ограничаващи ограничения не са на дневен ред , само че в случай че има съществено повишаване на болните и напън върху здравната система, и такива ще бъдат премислени ”, уточни Кунчев.

 

По думите му дейностите на страната за справяне с К19 в последните 2 година е трябвало да бъдат " не толкоз прочувствени ".
Източник: 18min.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР