Илон Мъск казва, че X, известен преди като Twitter, обмисля да накара своите потребители да плащат „малка месечна вноска“, за да използват платформата на социалните медии.
В понеделник Мъск направи забележките по време на предаван на живо разговор с израелския премиер Бенямин Нетаняху относно изкуствения интелект, като каза, че таксата ще има за цел да държи ботовете далеч от X.
„Това е единственият начин, за който мога да се сетя, за борба с огромни армии от ботове“, каза той.
Той също така добави, че X има 550 милиона месечни потребители, които генерират 100 милиона до 200 милиона публикации на ден. Той обаче не посочи дали включва ботове в тази цифра.
може да съди Лигата за борба с клеветата за предполагаемо обвинение на Х и него в антисемитизъм и подхранване на бягството на рекламодателите от социалната мрежа. ADL отбеляза скок в тормозещи и антисемитски публикации в X след придобиването на социалната мрежа от милиардера миналата година. В понеделник Мъск каза, че е против „атакуването на всяка група“."Очевидно съм против антисемитизма", каза той. „Наистина съм против всичко, което насърчава омраза и конфликти.“
Илон Мъск таксува ли Twitter?
Мъск не уточни колко ще бъде плащането за използване на X, но каза, че това ще бъде „малка сума пари“.
„Всъщност ще излезем с по-ниско ниво на ценообразуване... Това е по-дълга дискусия, но според мен това всъщност е единствената защита срещу огромни армии от ботове“, каза той.
В момента X има първокласна абонаментна услуга, при която таксува потребителите за определени функции, включително възможност за редактиране на публикация и приоритизиране на класирането в разговори и търсене. Цената на услугата започва от $8 на месец.




