Илиян Радулов отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по

...
Илиян Радулов отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по
Коментари Харесай

Илиян Радулов отпадна на полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Мадрид

Илиян Радулов отпадна на полуфиналите на сингъл на шампионата по тенис на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 хиляди $.

19-годишният български тенисист отстъпи в разногласието за класиране на финала пред третия в схемата нидерландец Михиел Де Кром с 2:6, 6:2, 3:6.

Оспорваният дуел продължи два часа и 26 минути.

Българинът, който беше извикан за първи път в мъжкия народен тим на България за Купа " Дейвис " за мача от Световна група II против Салвадор, изостана с 0:3 в първия сет и го загуби с 2:6. Радулов обаче стартира доста устойчиво втората част, взе задатък от 3:1 и стигна до 6:2 в своя изгода, с което изравни резултата. В третия сет той поведе с 3:2, само че позволи Де Кром да направи серия от четири гейма и да завоюва с 6:3.

Това беше трети полуфинал през сезона за Илиян Радулов на шампионати за мъже от ITF след този в Телда (Испания) през април и в Монастир (Тунис) през август. Българинът има една извоювана купа за мъже от шампионат на ITF в Пазарджик през предходната година.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,

Гледайте НА ЖИВО спорт гратис на:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР