Играчите на Ювентус, посетиха Белия дом преди първия си мач

...
Играчите на Ювентус, посетиха Белия дом преди първия си мач
Коментари Харесай

Ювентус посети Белия дом и се срещна с Доналд Тръмп

Играчите на Ювентус, посетиха Белия дом преди първия си мач от Световното клубно състезание против Ал-Аин. На срещата участваха и генералният управител на торинци Дамиен Комоли, шефът Джорджо Киелини, треньорът Игор Тудор и президентът на ФИФА ДжаниИнфантино.

Посещенията на спортни тимове в Белия дом не са необикновени, като в този момент и от " остарялата госпожа " имаха тази привилегия да се ръкуват с настоящия президент на Съединени американски щати.

View this post on Instagram
A post shared by La Gazzetta dello Sport (@gazzettadellosport)

В типично собствен жанр пък Тръмп употребява тази среща, с цел да засегне някои политически тематики. Той приказва за граничния надзор и за спора сред Израел и Иран. Президентът даже се опита да предизвика играчите по една от обичаните си тематики: възбраната за трансджендър спортисти. Той попита дали жена би могла да играе в техния тим. Последваха нервозен смях и безмълвие.

Генералният управител на Ювентус, Дамиен Комоли, разчупи напрежението, като отговори, че Ювентус има добър женски тим. " Виждате ли? Много са дипломатични ", сподели Тръмп.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР