Ига Швьонтек се разправи с Даниел Колинс, печелейки с 6-0,

...

Ига Швьонтек разби Даниел Колинс за по-малко от час в Доха

Ига Швьонтек се разправи с Даниел Колинс, печелейки с 6-0, 6-1 за към 55 минути игра в своя първи мач на мощния тенис шампионат в Доха.

Шампионката от предходната година почива в първи кръг, а през днешния ден бе безупречна против някогашната финалистка на Аустрелиън Оупън. Световната номер 1 върза „ геврек “ на американката в откриващия сет, а по-късно ѝ даде единствено гейм във втория за доминантната победа.

В четвъртфиналите полякинята ще играе с Белинда Бенчич. Олимпийската шампионка от Швейцария, която на старта надделя Виктория Томова, обърна Виктория Азаренка след 1-6, 7-6 (4), 6-4.

В другия мач от последните осем в горната половина четвъртата сложена Коко Гоф ще се изправи против осмата Вероника Кудерметова. В долната втората в схемата Джесика Пегула има за съперничка бразилката Беатрис Хадад Мая, до момента в който Мария Сакари чака победителката от мача сред Каролина Мухова и Каролин Гарсия.