Ига Швьонтек (Полша) започа с победа на турнира на твърда

...

Ига Швьонтек с успешен старт на тенис турнира в Токио

Ига Швьонтек (Полша) започа с победа на шампионата на твърда настилка " Пан Пасифик " в японската столица Токио с награден фонд 780 хиляди $.

Поставената под номер 1 Швьонтек надви над миналата през квалификациите представителка на домакините Маи Хонтама с 6:4, 7:5 в първия си мач от началото на септември, когато загуба в четвъртия кръг на Откритото състезание на Съединени американски щати и беше изместена от върха на класацията на УТА от Арина Сабаленка (Беларус).

22-годишната полякиня стартира нерешително и позволи закъснение от 1:4 с два пробива пасив, само че по-късно завоюва 10 от идващите 11 гейма и се виждаше победителка. Хонтама, 148-а в света, обаче, не се съобщи и навакса изоставането от 1:5 до 5:5 във втората част, като при 4:5 отрази и два мачбола при личен сервис. Швьонтек въпреки всичко съумя да вземе идващите два гейма, а с това си подсигурява и успеха.

Така на четвъртфиналите полякинята ще срещне осмата в схемата Вероника Кудерметова (Русия), която отстрани Кейла Дей (САЩ) с 6:3, 6:3.

Защитаващата купата си Людмила Самсонова (Русия) отпадна във втория кръг. Поставената под номер 7 Самсонова претърпя проваляне от сънародничката си Екатерина Александрова с 4:6, 2:6.

Втората сложена Джесика Пегула (САЩ) пък доближи до четвъртфиналите след безапелационен триумф над испанката Кристина Букса с 6:1, 6:2.