Ига Швьонтек победи Лесли Керкхове с 6:4, 4:6, 6:3 в

...

Дори борбената игра на Керкхове не прекъсна победната серия на Швьонтек

Ига Швьонтек победи Лесли Керкхове с 6:4, 4:6, 6:3 в мач от втория кръг на Откритото състезание на Англия по тенис.

Лидерката в международната тенис класация при дамите позволи два следващи пробива и изоставаше с 2:4 гейма в първия сет. Полякинята загуби едвам шест разигравания до края на частта и поведе в сетовете.

Нидерландката още веднъж проби своята съперничка за 4:3 във втората част и изравни сетовете.

Sliding into the third round...

World No.1 Iga Swiatek passes a tough test from Lesley Pattinama Kerkhove 6-4, 4-6, 6-3
— Wimbledon (@Wimbledon)

21-годишната тенисистка реализира пробив при резултат 3:1 в третия финален сет. Авансът ѝ бе задоволителен, с цел да се поздрави с успеха с първия си мачбол след 2 часа и 5 минути игра. Състезателката записа своята рекордна 37-а поредна победа.

В идната фаза от конкуренцията Ига Швьонтек ще се изправи против Ализе Корне, която победи Клер Лиу с 6:3, 6:3.