Ига Швьонтек победи Коко Гоф с 6:0, 6:3 и се

...

Ига Швьонтек е полуфиналистка в Сан Диего

Ига Швьонтек победи Коко Гоф с 6:0, 6:3 и се класира за полуфиналите на тенис шампионата на твърда настилка в Сан Диего (САЩ) с награден фонд 757 900 $.

Двете тенисистки се изправиха една против друга и на финала на " Ролан Гарос ". Лидерката в международната класация бе безпощадна в хода на първия сет и не срещна усложнения.

Втората част стартира с следващ пробив за полякинята, който ѝ обезпечи удобен задатък. В последния гейм 21-годишната тенисистка осъществя петия си пробив в срещата и след 1 час и 6 минути игра се поздрави с успеха с третия си мачбол.

На полуфиналите Ига Швьонтек ще се изправи против представителката на домакините Джесика Пегула, която се наложи над сънародничката си Мадисън Кийс с 6:4, 7:5.

Semifinals calling ️ takes down compatriot Keys to set up a last-four meeting with Swiatek or Gauff in San Diego!