Ига Швьонтек е последната тенисистка при дамите, която подпечата класирането

...

За под половин час време: Швьонтек отпусна само един гейм по пътя си към 1/4-финала в Париж

Ига Швьонтек е последната тенисистка при дамите, която подпечата класирането си за четвъртфиналната фаза на Ролан Гарос. Защитаващата шампионка прекара едвам 29 минути на корта против ветеранката Леся Цуренко, преди украинката да вземе решението да прекрати присъединяване прибързано, с което международната номер едно се поздрави с триумфа - 5:1 и отричане. По този метод топ поставената в схемата към този момент е измежду най-хубавите осем в надпреварата и в идващия си конфликт ще срещне Кори Гоф в повтаряне на финала им в Париж отпреди 12 месеца, когато Ига завоюва трофея.

Началото на дуела беше в типичния жанр на Швьонтек, която не даваше нищо безплатно на съперничката си и доминираше напълно във всеки един аспект на играта, като завоюва откриващите четири подавания за мача и по този метод усили серията си на общо 23 извоювани гейма в шампионата. Впоследствие Цуренко откри сили да отговори с рибрейк и постави завършек на поредицата на полякинята, като се разписа в резултата, но незабавно международната номер едно откликна на предизвикването с нов пробив, до момента в който изпитващата физически дискомфорт украинка взе решението да се откаже за попречване на затруднение на контузията си.

Източник: tennis.bg