Идрис Елба заяви, че никога не е бил в надпреварата“

...
Идрис Елба заяви, че никога не е бил в надпреварата“
Коментари Харесай

Идрис Елба не е бил сред претендентите за ролята на Джеймс Бонд, както се твърдеше

Идрис Елба съобщи, че „ в никакъв случай не е бил в конкуренцията “ за ролята на Джеймс Бонд, с което постави завършек на дългогодишните спекулации дали английският артист ще наследи Даниел Крейг като сътрудник 007 , написа БГНЕС.

Откакто Крейг за последно изигра емблематичния разузнавач във кино лентата „ Смъртта може да изчака “ от 2021 година, имаше интензивни спекулации за това кой ще поеме ролята. Името на Елба фигурираше в съвсем всеки лист с желани претенденти на почитателите, дружно с Реге Пейдж, Том Харди и Арън Тейлър-Джонсън.

На премиерата на „ Господари на вселената “ в Лос Анджелис предходната седмица Елба отхвърли изказванията, че към момента е измежду кандидатите, до момента в който Amazon MGM Studios стартира търсенето на новия Бонд , заяви в. „ Индипендънт “.

„ Името ми няма да бъде споменавано, няма метод. Те се ориентират към по-млади артисти. И им поисквам всичко най-хубаво. Нямам самообладание. Ще бъде необикновено “, сподели 53-годишната звезда пред списание People.

„ Честно казано, в никакъв случай не съм бил в конкуренцията. От самото начало не бях част от нея “, добави той.

Дългогодишните продуценти на филмите за Джеймс Бонд Майкъл Г. Уилсън и Барбара Броколи оповестиха през февруари 2025 година, че са предали креативния надзор над поредицата шпионски филми на Amazon.

През септември се появиха известия, че Дени Вилньов, режисьорът на първия филм за Бонд от ерата на Amazon, търси „ незнаен “ артист за основната роля.

Сценаристът на „ Остри козирки “ (Peaky Blinders) Стивън Найт ще напише сюжета за новия филм, чиято премиера се чака едвам през 2028 година

Този месец студиото разгласи, че търсенето на правоприемник на Крейг към този момент е в ход. „ Макар че не планираме да разясняваме съответни детайлности по време на кастинга на драго сърце ще споделим повече вести с почитателите на 007, незабавно щом настъпи подобаващият миг “, обявиха от Amazon MGM.

През 2011 година Елба сподели пред NPR, че „ несъмнено би обмислил “ да изиграе ролята на Бонд, само че подлага на критика метода, по който полемиката към ролята се е фокусирала върху расата. „ Просто не желая да бъда чернокожият Джеймс Бонд. Шон Конъри не беше шотландският Джеймс Бонд, а Даниел Крейг не беше синеокият Джеймс Бонд “, уточни той.

През 2023 година в подкаста SmartLess артистът разказа предлагането да изиграе ролята като „ върха “, само че изясни, че в никакъв случай не би приел опцията, защото тя се е трансформирала във „ въпрос на раса “.

„ Тези, които не бяха удовлетворени от концепцията, направиха цялото нещо непоносимо и отблъскващо, тъй като се трансформира във въпрос на раса. Превърна се в нелепост и аз понесох тежестта от това “, съобщи той.

През 2015 година създателят на книгите за Бонд Антъни Хоровиц показа, че не счита Елба за подобаващ за ролята, и акцентира, че това „ не е въпрос на цвят на кожата “.

„ За мен Идрис Елба е малко прекомерно недодялан, с цел да изиграе тази роля. Не става въпрос за цвят на кожата. Мисля, че той евентуално е малко прекомерно „ махленски “ за Бонд. Дали става въпрос за грациозност? Да “, сподели той пред „ Дейли Мейл “.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР