И вторият първи полуфинал за Купата на Испания не излъчи

...

Бетис и Валенсия също оставиха развръзката за реванша

И вторият първи полуфинал за Купата на Испания не излъчи победител. След равенството 1:1 сред Барселона и Реал Мадрид, Бетис и Валенсия също приключиха наедно 2:2 на стадион “Бенито Вийямарин”. Домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа, защото водеха с два чисти гола, само че позволиха непълен поврат в добавеното време, когато Кевин Гамейро донесе равенството и по този начин “прилепите” получиха преимущество преди реванша след три седмици на “Местайя”. Бетис откри в края на първото полувреме, когато се расписа Лорон Морон след ъглов удар. В началото на втората част вездесъщият водач на Бетис Хоакин удвои непосредствено от ъглов удар след намесата на VAR. След този гол Валенсия заигра по-добре, а в основата на смяната бе влезлият като запаса Кевин Гамейро. Негово беше центрирането в 70-ата минута, след което Денис Черишев се разписа с глава. Минута преди края на постоянното време руснакът уцели и греда след ново подаване на Гамейро. Във втората минута на добавеното време французинът приключи една контра на Валенсия, като донесе равенството, което дава обещание зрелищен реванш на 28 февруари.