И в момента продължават опитите на спасителните екипи да извадят

...
И в момента продължават опитите на спасителните екипи да извадят
Коментари Харесай

Стана ясно защо са толкова много убитите и ранените при сблъсъка на кола, шофирана от жена и автобуса на „Тракия“

И сега не престават опитите на избавителните екипи да извадят потърпевши хора под преобърналия се рейс на автомагистрала „ Тракия “ до Вакарел. До тежкия случай се е стигнало след леко ПТП с автомобил, при което рейсът е излязъл от пътя и се е обърнал в канавката, оповестява БНР.

Големият брой на ранените и жертвите идва от това, че рейсът се е обърнал и хората са попаднали от него. Ранените са към 20

По автомагистрала „ Тракия с посока София съвсем не се виждат коли. От „ Цариградско шосе “ е направено трасе за коли за спешна помощ, които минват през 4-5 минути. Част от тях към този момент се връщат и към столицата.

Една от версиите за случилото се е отмалялост на водача на рейса.

Почти всички болница в София са на крайник, извозват се ранените.

Образувало се е гигантско запушване по автомагистрала в посока Бургас. Полицията е отбило придвижването. На процедура не може да се премине. Има полицейски кордон.

На място са пристигнали 4 пожарни. Пожарникарите режат автомобила, с цел да извадят потърпевшите. Пристигнал е и специфичен автомобил, който по-късно да издърпа авариралия рейс.

Катя Сунгарска, представител на „ Спешна помощ “ посочи, че колите за спешна помощ са 14. „ Вече имаме информация, че първите коли за спешна помощ са извозили първите пациенти към лечебните заведения и към този момент са се върнали за още един курс “, уточни тя.

„ Повече от 20 са потърпевшите. Имаме информация за 6 умряли “, добави тя. Сунгарска сподели, че има едно подстрадало дете, само че не знае в какво положение е.

„ Нашите лекари сега правят следващото мъжество. Всички лечебни заведения в София са включени в координационния екип, който сме основали “, посочи тя.

„ Много е тежък случаят и е доста динамична обстановката “, сподели няколко пъти Сунгарска.

Един от шефовете на компанията " Юнион Ивкони " Иван Добрев сподели, че рейсът на компанията е чисто нов, създаден през 2014 година.
„ Аз не съм проверяващ орган. По първични данни пасажер се е обадил, че лека кола се е завъртяла, не знам от другото пътно платно ли е, от същото ли е, някаква жена е карала, тя е жива и доколкото знам е дала показания пред полицията, че е изгубила надзор над колата, удря се в автобуса и го обръща “, сподели той.





ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР