и Тунис се класираха на финала на традиционния приятелски турнир

...

Япония не остави шанс на Гана и ще срещне Тунис на финала на Кирин къп

и Тунис се класираха на финала на обичайния другарски шампионат Кирин къп, който се организира в Страната на изгряващото слънце. В домакините от Япония надиграха с 4:1, като с гол и асистенция се отличи Каору Митома. Мики Ямане даде преднина на японците след съвсем половин час игра, само че минута преди края на постоянното време на първата част осъществя за Гана.

Равенството не се задържа дълго, защото 120 секунди по-късно Митома вкара втори гол за. Нападателят, който е благосъстоятелност на британския, само че през предишния сезон игра чартърен в бейгийския Юнион Сен Жилоа, асистира на, който добави трети гол за домакините в 73-тата минута. Крайното 4:1 оформи нападателят на Селтик Дайзен Маеда в 82-рата минута.

Във финала във вторник Япония ще играе с отбора на Тунис, който в другия мач от шампионата надигра с 2:0. и Исам Джебали вкараха по един гол за Тунис през двете полувремена, а в добавеното време на срещата Диего Валенсия пропусна дузпа за Чили.