и Царско село играят при 0:0 в последната контрола на

...

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Левски - Царско село 0:0, червен картон

и Царско село играят при 0:0 в последната контрола на " сините ". преди подновяването на срещите от Първа лига. Контролата минава в умерено движение, като и двата тима не сътвориха огромен брой положения. Най-чистото такова пристигна в 35-ата минута, когато Реди Каса нацели гредата за Царско село.
През второто полувреме още веднъж " царете " имаха чисто състояние, като Паолучи стреля рисково в 77-ата минута. Андреев избави, по-късно Ван де Каап почисти топката от голлинията на " сините ".
Левски възобновява присъединяване си в шампионата с дуел с Локомотив Пловдив в събота. Царско село ще посрещне Берое в неделя.
ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Във 2-ата минута неопределено връщане обратно на Патрик-Габриел Галчев към Пламен Андреев разреши на Полиезе да изпрати удар към вратата на " сините ". Изстрелът беше надалеч от задачата. Асен Митков в 4-ата минута центрира. Ндиае скочи и хвана топката.
В първите минути " сините " пробваха да нападат най-вече отдясно посредством Георги Миланов. Домакините не бързаха и залагаха на последователно създаване на офанзивите.
В 8-ата минута Ван дер Каап откри Здравко Димитров на левия фланг. Жереми Петрис почисти топката в корнер. Нищо по-опасно не последва.
Пет минути по-късно Радослав Цонев опита да изведе Миланов на добра позиция. Реферът обаче отсъди засада. След това Миланов даде дълъг пас на Здравко Димитров. Крилото на " сините " направи няколко финта и топката беше изчистена в ъглов удар. Центрирането беше избито от Копола.

Царско село опита контраофанзива. Валентино Полиезе стреля прекомерно неопределено, с цел да затрудни Пламен Андреев.
В 23-ата минута Антоан Стоянов беше фаулиран от Пламен Крумов. Цонев центрира и Ндиае улови топката. В 25-ата минута Левски стигна до най-хубавата си опция. Георги Миланов комбинира с Цонев и Миланов стреля. Ндиае обаче съумя да избави.
В 35-ата минута Реди Каса стреля от далечна отдалеченост и нацели гредата. Пламен Андреев обаче докосна топката и почисти в корнер.
В 38-ата минута Георги Миланов беше арестуван за рамото, като останаха подозрения за нарушаване. Такова не беше отсъдено.
В 44-ата минута Миланов комбинира с Галчев вдясно. Центрирането на последния беше неприятно и излезе в навън.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
Младият Атанас Килов влезе в игра вместо Хосе Кордоба. Срещата продължи в умерено движение и нито един от двата отбора не подвигна оборотите в идващите няколко минути.
В 56-ата минута Цонев центрира към Георги Миланов. Миланов стреля с глава в навън. Четири минути по-късно Царско село се опита да направи нещо по-интересно посредством Каса. Ударът му мина в навън. Станимир Стоилов размени Андриан Краев и Георги Миланов, като реши да даде късмет на юноши.

В 66-ата минута Цонев центрира от директен свободен удар. Получи се безредие и Здравко Димитров стреля. Топката излезе в корнер. След това останаха подозрения за игра с ръка на футболист на Царско село. Съдията Ивайло Ненков реши да не отсъжда нарушаване.
В 71-ата минута Асен Митков сбърка подаване и Венци Христов можеше да провежда контраофанзива за Царско село. Защитата на Левски се намеси обаче. В 76-ата минута Левски стигна до ъглов удар. Здравко Димитров центрира към Ван дер Каап, само че изстрелът на нидерландеца мина настрана.
В 77-ата минута Паолучи стреля доста рисково, Андреев мазета. При добавката Ван дер Каап почисти топката от голлинията с пета. В 80-ата минута Васил Георгиев стреля с глава в навън.
В 85-ата минута Алесандро Мартела получи втори жълт и червен картон след нарушаване. Въпреки това обаче изгоненият футболист беше сменен по единодушие на треньорския щаб на Левски. Две минути по-късно Патрик-Габриел Галчев центрира и Ндиае излезе, с цел да хване топката.

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Килиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков
Царско село: 1. Хадим Ндиае - 8. Пламен Крумов, 16. Алесандро Копола, 6. Давиде Витурини, 44. Седрик Каломобо, 4. Валентино Пулиезе, 2. Жереми Петрис, 3. Пиер Зебли, 17. Давиде Масела, 93. Реди Каса, 11. Андрей Йорданов
ПРЕДИ МАЧА
Левски регистрира доходи от съвсем 100 000 лева в първите пет дни от акцията " Левски е безконечен ". Традицията с пазаруването на виртуални билети оказва помощ на клуба да закрепи ситуацията си. За срещата с Царско село също бяха пуснати такива.
Очаква се полузащитникът Георги Миланов да стартира като титуляр. Бившият футболист на ЦСКА Москва лекуваше травма, като се очакваше да е подготвен за игра в края на месец февруари. Въпреки това всичко при него е по проект и той влезе в игра против Пирин.
Най-вероятно на вратата ще застане младият Пламен Андреев. Централният бранител Келиан ван дер Каап също ще стартира от първата минута. Друго ново попълнение - Ноа Сонко Сундберг се върна в Швеция за ден.
Източник: sportlive.bg