И тримата българи, подвизаващи се в Унгария, бяха титуляри за

...

И тримата българи бяха титуляри в днешния кръг в Унгария

И тримата българи, подвизаващи се в Унгария, бяха титуляри за своито тимове в днешния 25-ия кръг. Георги Миланов стартира за своя МОЛ Види в дуела с Межковежд-Жори и остана на терена 73 минути, преди да бъде сменен от Шаболич Хущи. Галин Иванов изигра цялостен мач за своя Халадаш в гостуването на Ференцварош, а 90 минути на терена записа и Камен Хаджиев за Академия Пушкаш в семейството на МТК.

МОЛ Види записа минимална победа с 1:0 над Межковежд-Жори с гол на Марко Футач в 35-ата минута.

Халадаш загуби с 0:2 от Ференцварош, като точни за домакините бяха Грего Ловренчич в 70-ата и Давид Сигер в 78-ата минута. Гостите пък приключиха в понижен състав, откакто ветеранът Габор Кирали бе изпъден в 70-ата минута.

Академия Пушкаш пък измъкна скъп триумф с 3:2 над МТК. Йозеф Варга (4), Злот Наги (48) и Нандор Тамаш (90) се разписаха за домакините, а за гостите вкараха Евген Селин (28) и Шандор Торгеле (35).

Така Ференцварош остава отпред в класирането с 55 точки, пред МОЛ Види с 47. Академия Пушкаш е на 9-ото място с 30 точки, а Халадаш остава на дъното с 16 точки.