И Уганда обяви огнище на ебола
И прилежащата на ДР Конго страна Уганда удостовери през днешния ден, че на територията на страната има огнище на смъртоносния еболавирус, съобщи Ройтерс, като се базира на Министерството на здравеопазването на африканската страна. Ведомството посочи, че става въпрос за варианта Бундибугьо.
Пациент е умрял от ебола в интензивно болнично поделение през вчерашния ден, откакто " е развил хеморагични признаци (повишена податливост към кървене - бел. ред.).
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




