Трябва ли да се увеличат заплатите в МВР?
И преди 15 години се говореше за промени в Министерство на вътрешните работи, за това заслужават ли служителите на реда заплати. Абе, същите неща, едно към едно. И в този момент сме на същото равнище. Това съобщи криминалистът Иван Савов в ефира на Нова телевизия.
Синдикатите в Министерство на вътрешните работи заплашиха с митинги, в случай че не бъде изпълнено обещанието за огромно повдигане на заплатите във ведомството от 1 януари 2025 година
„ Полицаите заслужават, тъй като те са единствените, с които всички си мият омазаните ръце, когато има нещо, когато има избори. Това са хора, които обичайно работят във нездравословна конюнктура за тях и за фамилиите им ”, безапелационен е той.
Бившият зам.-министър на Министерство на вътрешните работи Филип Гунев акцентира: „ Министерство на вътрешните работи има 15 000 висшисти и 20 000 със приблизително обучение. Проблемът, който се слага от синдикатите, че тези със приблизително обучение и тези на трудови контракти са с доста ниски заплати, близки до минималната. Там има какво да се желае. ”
За да вдигнеш най-ниските заплати, би трябвало да вдигнеш по цялата верига, посочи той.




