и Пирин (Благоевград) откриха 15-ия кръг в българската Първа лига

...

Вратарски грешки откриха Първа лига след паузата, Берое изпусна шанс, Пирин "драпа" нагоре

и Пирин (Благоевград) откриха 15-ия кръг в българската Първа лига след подновяването на шампионата след паузата за мачовете на националните тимове. Двата отбора обаче не излъчиха победител и приключиха при тъждество 1:1.
След ремито домакините останаха на 6-ата позиция с 21 точки от 15 мача и не съумяха да изпреварят Черно море, който е с точка повече. Пирин пък задмина по актив Ботев Враца и ЦСКА 1948, събирайки 12 пункта - един повече от тях (и двата тима обаче са с мач по-малко и могат още веднъж да изпреварят " орлетата " ).
С този резултат пък бе нарушена серията от три следващи победи за Берое във всички шампионати над този конкурент. Пирин пък остава без победа над заралии чак от 30 април 2011 година, когато печели с 2:0 (оттогава - 7 победи за Берое и 5 равенства).
Очаквано домакините имаха преимущество при притежанието на топката, въпреки и не чак толкоз смазващо, колкото евентуално се е желало на техните последователи. Заралии бяха надалеч по заплашителни пред противниковата врата обаче, като имаха над три пъти повече опити за попадение спрямо съперника си.
Първото полувреме стартира умерено, а макар след това по-активната игра на Берое, тимът не съумя да открие резултата през тази част, като Мартин Камбуров имаше най-хубавата опция, само че Николай Бодуров застигна топка, насочила се към голлинията (след като вратарят бе преодолян), и да я почисти.
Все отново единствено 10 минути след началото на второто полувреме домакините справедливо поведоха в резутата. Тогава Александър Цветков центрира, Хенгелман излезе доста неразчетено, а зад него Абубакар Тунгара осъществя на празна врата с глава.
Пирин изравни с едно от дребното си хубави положения за гол, като го стори малко преди края на постоянното време - в 83-ата минута. Тогава пък пристигна ред на другия вратар да се показа неубедително. Генадий Ганев не се ориентира добре в обстановката, а от това се възползва опитният Станислав Манолев, който изравни.
Следва към седмица отмора за двата отбора, след която ще имат нови сложни и значими дуели, както и промеждутъчен кръг. Берое първо гостува на Черно море (26.11), а по-късно приема Славия (30.11), до момента в който Пирин приема Локомотив Пловдив (27.11), а по-късно гостува на ЦСКА 1948 (02.12).
Източник: sportlive.bg