И.ф. главен прокурор на Република България Борислав Сарафов взе участие

...
И.ф. главен прокурор на Република България Борислав Сарафов взе участие
Коментари Харесай

И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов участва в конференцията „Възстановяване на справедливостта“, организирана от офиса на президента на Украйна

И.ф. основен прокурор на Република България Борислав Сарафов взе присъединяване в интернационална конференция на тематика „ Възстановяване на справедливостта ", която е част от събитията последвали инициираната от украинската страна Първа среща на върха „ Формулата на мира ". Събитието, което се организира онлайн, бе проведено от офиса на президента на Украйна и бе намерено с изявления на началника на кабинета на Володомир Зеленски - Андрий Йермак, на основния прокурор на Украйна Андрий Костин и основния прокурор на Международния углавен съд (МНС) Карим Хан. В полемиката участваха представители на 60 страни и организации, сътрудници на Украйна.

Изразено бе общо мнение за нуждата от търсенето на отговорност от представители на Руската федерация и изключително от нейното управление за осъществените нарушавания на интернационалното право в и против Украйна, както и нарушаванията на правата на индивида. Руското държавно управление следва да понесе последици за противоправните си дейности, в това число посредством погашение на репарации за породени вреди от нахлуването на съветските войски в Украйна.

Участниците във форума одобриха официално съобщение, с което препотвърдиха уговорките си за поддръжка на напъните за гонене и изправяне на причинителите на военни закононарушения пред Международния углавен съд. „ Всички хора по света търсят и изискват правдивост, а украинският народ има абсолютно право на правдивост и отбрана от закона ", уточни Карим Хан, основен прокурор на МНС.
Украинската страна акцентира значимостта на изграждащия се Регистър на вредите в Украйна като част от повсеместен интернационален механизъм за компенсации, които да бъдат изплащани от нарушителите на интернационалното право. Планира се основаването на Комисия по вредите, която да стартира дейната си активност през 2026 г.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР