И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов поиска имунитетите на Димитър Аврамов

...
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов поиска имунитетите на Димитър Аврамов
Коментари Харесай

Сарафов поиска имунитетите на двама депутати от „ДПС-Ново начало“ и ГЕРБ-СДС

И.ф. основен прокурор Борислав Сарафов изиска имунитетите на Димитър Аврамов от " Движение за права и свободи - Ново начало " и Даниел Александров от ГЕРБ-СДС, оповестиха от държавното обвиняване. Срещу Димитър Аврамов има висящо в Софийския апелативен съд дело за търговия с въздействие. По отношение на Д. Аврамов има наказателно дело, което е спряно с определение от 27.01.2025 година на Софийския апелативен съд заради избирането му за народен представител в 51-вото Народно заседание.

Даниел Александров е разследван по сигнал за блудничество с малолетна. Досъдебното произвеждане против него е формирано през май 2023, само че с разпореждане от ноември 2024 година наказателното произвеждане е спряно, защото Александров е положил клетва като народен представител от 51-вото Народно заседание, заяви прокуратурата на уеб страницата си.

Имунитетът на Аврамов е желан към този момент от няколко Народното събрание и той се е отказвал от него. Имунитетът на Александров беше пожелан в 49-ото Народно заседание. Сигналът против него беше подаден през май 2023 г.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР