И без това лошите условия в общинския съвет на Варна

...
И без това лошите условия в общинския съвет на Варна
Коментари Харесай

Сглобка 2 прави още по-непосилно кметуването на Благомир Коцев

И без това неприятните условия в общинския съвет на Варна за кмета Благомир Коцев (ПП-ДБ) се утежняват. Това е настоящата политическа вест за града след последното съвещание на локалния парламент. Тримата ръководители на непрекъснати комисии от ПП-ДБ бяха заменени. Формацията към този момент оглавява единствено краткотрайни органи, като се чака и в тях да има рокади. Най-ключовата позиция при променените, а и измежду най-важните изобщо - председателството на финансовата комисия, бе заета от Тодор Балабанов (ГЕРБ) - в навечерието на приемането на новия бюджет. Балабанов оглавяваше няколко години общинския съвет при Иван Портних.

Във Варна ПП-ДБ и ГЕРБ имат по 8 съветника в 51-членния съвет. Ключови за болшинство са " Алтернативата на жителите " (6) и " Възраждане " (7). В началото на мандата без публично съглашение последните две обединения играеха с Коцев и ПП-ДБ. Поради това органът бе управляван от Христо Димитров от " Алтернативата на жителите ". Но се случваше във време, когато ПП-ДБ бяха и в държавната власт. После настанаха обществени кавги сред Димитров и Коцев, сглобката напълно не работеше. Сега от ден на ден се образува нова сглобка, антикметска.

БИТ И ДУШЕВНОСТ

Междувременно Коцев онагледи любопитен факт от варненския обичай и инвеститорска психика - поради които градът е непрекъснато разкопан:
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР