Хюстън рокетс и Юта джаз се доближиха на една победа

...

"Хюстън" и "Юта" докосват втория кръг на плейофите в НБА

Хюстън рокетс " и " Юта джаз " се приближиха на една победа от втория кръг в плейофите на Националната баскетболна асоциация (НБА). Двата тима завоюваха четвъртите мачове в сериите с " Минесота тимбъруулвс " и " Оклахома Сити тъндър " и поведоха с 3:1.

" Хюстън ", който приключи постоянния сезон с най-хубавите индикатори в НБА, реализира безапелационна победа със 119:100 при гостуването си в Минесота. Двата тима изиграха доста равностойно първо полувреме, което приключи единствено с точка задатък за " ракетите " - 50:49.

Гостите обаче изиграх впечатляваща трета четвърт, в която означиха 50 точки и позволиха единствено 20. След като преднината им доближи 35 точки, те понижиха темпото в последните минути и това даде късмет на " Минесота " да редуцира част от изоставането си.

Джеймс Хардън беше най-резултатен за спечелилите с 36 точки, 22 от които в третата четвърт. В нея градът беше прецизен при седем от десетте си изстрела от игра, а общо за дуела означи 12 коша от 26 опита. Той добави четири битки, четири откраднати топки и три асистенции.

Крис Пол добави 25 точки при 53% успеваемост в стрелбата от игра. Той осъществя три тройки от пет опита и записа шест битки, шест асистенции и пет откраднати топки. Клинт Капела се регистрира с дабъл-дабъл от 14 точки и 17 битки, като направи и четири чадъра. Ерик Гордън се включи от пейката с 18 точки, а Тревор Ариза завърши с 15.

За " Минесота " Карл-Антъни Таунс вкара 22 точки и взе 15 битки, а Дерик Роуз се включи от пейката със 17 точки, шест битки и четири асистенции. Двамата обаче направиха девет неточности от общо 16 за тима, а целият състав на " Хюстън " приключи с едвам шест. Джими Бътлър добави 19 точки, девет битки и пет асистенции за " горските вълци ", а Андрю Уигинс остана с 14 точки.

" Хюстън " ще има опция да завърши серията вкъщи на 26 април.

Хардън вкара 36 точки, 22 от които в третата четвърт
© Reuters

В другия мач, който се играе през миналата нощ, " Юта " завоюва изрично и второто си домакинство против " Оклахома Сити ". След триумфа със 115:102 в третия мач този път " джазмените " се постановиха със 113:96.

" Оклахома Сити " стартира по-добре дуела и спечeли първата четвърт с 30:24. Гостите водеха съвсем до края на втората част, когато разрешиха на домакините да запишат серия от 11:3 и да поведат с шест 58:52. С съществена заслуга за серията беше Джо Ингълс, който вкара три тройки в границите на 86 секунди.

След почивката " Юта " продължи да играе по-добре и последователно да усилва преднината си. Тя доближи 21 точки в края на третата четвърт и " джазмените " нямаха никакви проблеми да я поддържат до края.

Новобранецът Донован Мичъл още веднъж блестеше с цялостна мощ за " Юта ". Той приключи с 33 точки, седем битки и четири асистенции. Ингълс добави пет тройки и общо 20 точки. Руди Гобер записа дабъл-дабък от 16 точки и 10 битки, а Рики Рубио се регистрира с 13 точки, осем асистенции и шест битки.

За " Оклахома Сити " Пол Джордж означи 32 точки, а Ръсел Уестбрук приключи с 23 точки, 14 битки и три асистенции. Двамата обаче комбинираха 23 пропуща от 39 стрелби от игра и направиха цели 11 неточности. Голямото отчаяние в състава беше Кармело Антъни, който пропусна всичките си шест опита от тройката, вкара единствено пет коша от 18 стрелби и приключи с 11 точки.

Петият мач от серията е в Оклахома Сити на 26 април.
Източник: dnevnik.bg