Хюстън изравни серията във финала в Западната конференция на НБА,

...

Хюстън надви Голдън Стейт като гост, изравни серията

Хюстън изравни серията във финала в Западната конференция на НБА, откакто завоюва с 95:92 като посетител над Голдън Стейт.

След като в третата среща Хюстън отстъпи шокиращо с 41 точки разлика, и в този момент картината изглеждаше сходна. Мачът стартира чудесно за Голдън Стейт и те поведоха със серия от 12:0 точки, до момента в който гостите от щата Тексас означиха първите си точки едвам в 6-ата минута на мача.

Но последователно те подвигнаха оборотите и на почивката поведоха с 53:46, като към този миг Джеймс Хардън имаше 24 маркирани точки. Иначе той приключи мача с 30 и беше изпълнител номер 1, а Крис Пол добави 27.

Двамата насочиха предизвикателство в края на мача към Стеф Къри, който пък завърши срещата с 28. Кевин Дюрант остана с 27 точки и 12 битки, само че Уориърс пропуснаха последните си пет изстрела от игра в срещата.

С днешното проваляне беше комплициран и завършек на серията от 16 следващи победи в плейофите за Голдън Стейт.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: